مقالات

کانوکشن در مایکروویو چیست و چه کاربردی دارد؟

کانوکشن چیست

کانوکشن چیست؟ آیا با کانوکشن در مایکروفر یا مایکروویو و نحوه عملکرد آن آشنا هستید؟ کانوکشن چه قابلیت و کاربردهایی برای دستگاه شما دارد؟ به نظر شما مایکروفر کانوکشن دار بهتر است یا بدون کانوکشن؟ جدیدترین قابلیت به کار رفته در مایکروفر یا مایکروویو ها کانوکشن می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیح دهیم که چرا باید مایکروفر یا مایکروویو کانوکشن دار بخریم؟

کانوکشن در مایکروویو چیست؟

کانوکشن نوعی فن می‌باشد که در پشت مایکروویو ها قرار می‌گیرد. کانکوشن از جدیدترین قابلیت‌های موجود در مایکروفر یا مایکروویو است. برای اکثر کاربران سؤال پیش می‌آید که دکمه کانوکشن در سولاردام چیست؟ لازم به ذکر است قابلیت کانوکشن منحصر به فرد مایکروویو نیست، سایر دستگاه‌های مشابه با مایکروویو نیز از این فناوری برای پخت غذا و انواع شیرینی‌ها استفاده می‌کنند.

کانوکشن-در-مایکروویو-چیست

معنی کانوکشن در مایکروویو

کانوکشن یا همرفت مایکروفر را به فر برقی تبدیل می‌کند، برای خشک کردن میوه‌ها یا پخت غذاهای خمیری از این حالت در مایکروفر استفاده می‌کنند. در ادامه درباره کاربرد کانوکشن بیشتر توضیح خواهیم داد.

کارایی کانوکشن در مایکروویو چیست؟

به نظر شما کار کانوکشن در مایکروفر چیست؟ در این قسمت به نحوه کار کانوکشن در مایکروویو یا مایکروفر می‌پردازیم. با توزیع حرارت توسط المنت‌های درون مایکروویو فن یا کانوکشن شروع به کار می‌کند. فن هوای گرم درون دستگاه را به گردش درآورده و به تمامی نقاط منتقل می‌کند، به همین منظور غذا به صورت یکنواخت تر پخته می‌شود. با وجود این قابلیت گرمای داخل دستگاه هدایت شده و در پخت بهتر غذا کمک می‌کند.

نحوه استفاده از قابلیت کانوکشن در مایکروویو

تا اینجا با نحوه کار کرد کانوکشن آشنا شدید، وقت آن رسیده است تا نحوه استفاده از کانوکشن بدانید. با آگاهی از نحوه استفاده از این قابلیت باعث می‌شود تا از دستگاه خود بهتر استفاده کنید. به همین منظور علاوه بر پخت و گرم کردن با کیفیت غذا، دیگر نیازی به تعمیر و پرداخت هزینه‌های اضافی نخواهید داشت. یادتان باشد از ظروف نامناسب استفاده نکنید برای رعایت بهتر این مسئله می‌توانید از مقاله‌ی چه چیزهایی نباید در مایکروفر گذاشت کمک بگیرید.

تنظیم دما

برای راه‌اندازی دمای دستگاه را بر روی ۲۵ درجه فارنهایت و در برخی مواقع کمتر از ۲۵ درجه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که قبل از روشن کردن دستگاه بهتر است دما را مطابق با نوع پخت غذا تنظیم کنید.

اطمینان از گردش هوا

از گرم بودن هوای در حال گردش اطمینان حاصل کنید، به همین علت نیاز است تا قبل از روشن شدن المنت‌ها از کار کردن فن‌ها مطمئن شوید.

کانوکشن-در-مایکروویو

مزایای کانوکشن چیست؟

ویژگی‌های منحصر به فرد کانوکشن چیست؟ از مزیت‌های کانوکشن در سولاردام یا مایکروفر می‌توان به استفاده آسان، امکان پخت غذای سالم اشاره کرد. از دیگر مزایای کانوکشن در سولاردام پخت غذا به صورت اتومات می‌باشد. کافی است برای پخت غذا زمان آن را مشخص کرده و باقی فرایند پخت به صورت خودکار انجام خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از کانوکشن به پخت غذاها بپردازید اما در حین حال مواد غذایی تازگی و طراوت خود را حفظ کنند، غذای تازه را با سرعت بالا پخته شده تحویل شما می‌دهد. کانوکشن تقریباً اکثر نیازها را بدون استفاده از چندین قابلیت به صورت جداگانه بر طرف می‌کند. با وجود این ویژگی در فضای آشپزخانه بیشتر خواهد شد و هزینه‌ها کاهش می‌باید.

علامت کانوکشن در مایکروویو سامسونگ

علامت کانوکشن در مایکروفر سامسونگ مربوط به گردش هوای گرم در بخش‌های مختلف دستگاه می‌باشد. با انتخاب و فشار دادن دکمه کانوکشن در مایکروویو سامسونگ مدت زمان ۹۵ دقیقه برای پخت غذا در نظر گرفته می‌شود و دما ۱۱۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد خواهد بود. 

 دکمه کانوکشن در مایکروویو پاناسونیک

قابلیت کانوکشن در مایکروفر پاناسونیک نیز به کار رفته است، شما می‌توانید با زدن دکمه کانوکشن در مایکروویو پاناسونیک به پخت پیتزا، کیک و شیرینی بپردازید و لذت ببرید. با نگهداری بهتر دستگاه شما نیز عمر بیشتری خواهد داشت، برای استفاده صحیح بهتر است تا نحوه تمیز کردن آن را بدانید. جهت اطلاعات بیشتر درباره نحوه تمیز کردن دستگاه خود مقاله‌ی تمیز کردن مایکروفر را مطالعه کنید.

دکمه کانوکشن در مایکروویو ال جی

با استفاده از دکمه کانوکشن در مایکروویو ال جی غذای شما به صورت یکنواخت پخته شده و خاصیت خود را حفظ می‌کند.

دکمه-کانوکشن-در-مایکروویو

نظر کاربران در استفاده از کانوکشن مایکروویو

طبق بررسی نظرات کاربران دریافتیم که کانوکشن برای افرادی که خیلی اهل پخت کیک و شیرینی هستند مفید بوده و در پخت یکنواخت کیک بسیار کمک می‌کند.

به نظر شما مایکروفر کانوکشن دار بهتر است یا بدون کانوکشن؟

مایکروویو هایی که گزینه کانوکشن ندارند فاقد فن بوده و از طریق بدنه گرمایش را به مواد غذایی انتقال می‌دهند. در بعضی مواقع همین امر باعث نپختن یا سوختن غذای شما می‌شود. با قابلیت کانوکشن محیط دستگاه شما گرم‌تر شده و غذاها سریع‌تر پخته می‌شوند. با مایکروفرهای کانوکشن دار علاوه بر کلوچه و کیک می‌توانید به پخت غذا نیز بپردازید. اکثر مایکروویو ها روی غذا را گرم می‌کنند و معمولاً لایه زیرین آن‌ها سرد می‌ماند اما مایکروفرهای کانوکشن دار این مشکل را ندارند.

چرا باید مایکروفر یا مایکروویو کانوکشن دار بخریم؟

در این قسمت در پاسخ به این سؤال می‌پردازیم که چرا مایکروفر کانوکشن دار بخریم و برای چه افرادی مناسب است؟ در ماکروویوهای کانوکشن دار از یک فن برای پخت غذا، شیرینی و کیک استفاده می‌شود، فن با جریان هوا فضای داخلی دستگاه را گرم می‌کند. با وجود کانوکشن در مایکروویو جوشاندن، برشته کردن غذا، آب کردن یخ غذا، گرم کردن مجدد غذای پخته شده و پخت غذا در کمترین زمان امکان پذیر است. برای تهیه مایکروفر می‌توانید از مقاله‌ی راهنمای خرید مایکروویو کمک بگیرید.

حرف آخر

ممکن است مصرف کنندگان حین استفاده از مایکروفر با عبارت کانوکشن مواجه شده و برای آن‌ها سؤال باشد که کانوکشن چیست؟ کانوکشن یک فناوری و قابلیت موجود در برخی مایکروویو ها می‌باشد، معمولاً افراد از قابلیت کانوکشن برای پخت غذا در کمترین زمان استفاده می‌کنند. با توجه به موارد ذکر شده بسته به بودجه و نیاز خود می‌توانید نسبت به خرید مایکروفر مورد نظرتان اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *